KK Igokea - KK Bosna ASA BH Telecom / Subota 18.04.09. 20:00h

Bosnaš

Broj komentara : 247
Registration date : 2008-12-03

KK Igokea - KK Bosna ASA BH Telecom / Subota 18.04.09. 20:00h Empty
KomentarNaslov komentara: KK Igokea - KK Bosna ASA BH Telecom / Subota 18.04.09. 20:00h   KK Igokea - KK Bosna ASA BH Telecom / Subota 18.04.09. 20:00h EmptyThu Apr 16, 2009 4:15 pm

KK Igokea - KK Bosna ASA BH Telecom / Subota 18.04.09. 20:00h Images8zVS.KK Igokea - KK Bosna ASA BH Telecom / Subota 18.04.09. 20:00h Images6yie

U subotu nasa ekipa gostuje u Aleksandrovcu.
Ekipa Igokee najavljivana cak i kao favorit za prvo mjesto lige 8
Velike pare ulozene u ovu ekipu sto i nije bas opravdala sama ekipa svojim igrama,i nekim najavljenim extra izdanjima.

Siroki je rekli bi se dosta lako pbjedio ekipu Igokee sto samo po sebi daje nadu da bi i mi uz dobro izdanje u Aleksandrovcu mogli doci do pobjede i tako uz pobjedu u Sirokom doci na korak do prvog mjesta i na samom kraju lige 8.

Bosna nece moci racunati na povrijedjenog Ikonica,ali nadati se je da ce igraci koji budu u prilici da dobiju minutazu pruziti svoj maksimum i dokazati da su kvalitetnija ekipa od aleksandrovcana baklja

Obzirom da se radi o Igokee moguce je da bude i prenos na RTRS-u lol!
Racbo_Ktarne
Moderator podforuma

Broj komentara : 149
Age : 34
Location : Banjaluka
Registration date : 2008-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: KK Igokea - KK Bosna ASA BH Telecom / Subota 18.04.09. 20:00h   KK Igokea - KK Bosna ASA BH Telecom / Subota 18.04.09. 20:00h EmptyFri Apr 17, 2009 2:55 am

Imate snimak na RTRS sutra od 22:30 časova...

Bosnaš

KomentarNaslov komentara: Re: KK Igokea - KK Bosna ASA BH Telecom / Subota 18.04.09. 20:00h   KK Igokea - KK Bosna ASA BH Telecom / Subota 18.04.09. 20:00h EmptyFri Apr 17, 2009 3:31 pm

Sa zvanicne stranice k.k Bosna.

-----------------------------------------------------------------------

Duel Igokee i Bosne biće, za domaćina, od krucijalne važnosti ukoliko žele da produže borbu za prvu poziciju na tabeli.

KK Bosna ASA BH Telecom sutra, subota 18.04.2009 gostuje u Aleksandrovcu u okviru sedmog kola lige 8. Domaći tim Igokea-Partizan je u zadnjem kolu doživijela ubjedljiv poraz od ekipe Širokog Brijega, a njihova pozicija i ambicije će, uveliko, zavisiti od sutrašnjeg meča sa prvakom Bosne i Hercegovine.

Kao i prethodnih godina, tim Igokee se jako pojačao u završnici prvenstva, a najzvučnije pojačanje je Amerikanac sa bosanskim pasošem Terrel Castle. Ovaj iskusni playmaker sigurno je najvažnija karika tima iz Aleksandrovca, pa će igra KK Igokea Partizan umnogome zavisiti od njegovog raspoloženja. Naravno da Castle nije jedina opasnost za 'studente', tu su još i odlični defanzivac i jako bitan igrač Siniša Kovačević, centar Mišanović, a neizostavan je i drugi bek Bocka, koji je sposoban da digne atmosferu u timu do usijanja. Međutim, ne treba zaboraviti kvalitete Bosne, koja je odigrala veliki broj jakih mečeva ove godine, kako u NLB ligi, tako i u nacionalnom prvenstvu i upravo bi to iskustvo našeg šampiona moglo biti prevaga u ovom meču. Sigurno je da će za Aleksandrovčane ova utakmica biti košarkaški praznik i da će duel 2 ponajbolja tima u BiH biti neizvjestan do samog kraja.

Mi se nadamo da će KK Bosna ASA BHT i nakon ovog susreta ostati vodeća ekipa lige 8. BUDIBOSNA.
Bosnaš
Bosnaš

KomentarNaslov komentara: Re: KK Igokea - KK Bosna ASA BH Telecom / Subota 18.04.09. 20:00h   KK Igokea - KK Bosna ASA BH Telecom / Subota 18.04.09. 20:00h EmptySat Apr 18, 2009 4:16 pm

Bilo je tuzno gledati ekipu Bosne u ovom snimku na rtrs-u uuuuuaaaaaaa
totalno rastimano,losa odbrana..cak se moze reci i bez zelje za igrom,bez zelje za borbom ,sa losom odbranom,losim skokom...ma sve je lose bilo
Ljudi su nas rasformirali......tuzno je ovo ruski rulet
Sada cemo jos dovesti u pitanje mjesto u NLB Ligi,jer ovakvom igrom i pristupom igri ni pobjeda Sirokog u Sarajevu nije daleko klackalica

------------------------------------------------

Poluvrijeme iz snova u Aleksandrovcu donijelo je domaćima veoma važnu pobjedu u duelu sa sarajevskom Bosnom. Sarajlije su pobjedom na gostujućem terenu nad Igokeom praktično mogle riješiti pitanje prvaka države, ali nisu imali pravog odgovora na odbranu domaćih, ali ni šuterski raspoloženog igrača u napadu, pogotovo u prvih dvadeset minuta u kojima su ubacili samo 19 poena.

U prvom ovogodišnjem duelu Igokee i Bosne, prvo ime susreta u svakom slučaju je Kenny Taylor koji je sa čak pet trojki u prvom poluvremenu donio “Igosima” predonost koja se već u 18. minuti popela preko dvadeset poena.

Ni u nastavku “studenti” nisu pokazali mnogo. Treću četvrtinu uspjeli su riješiti u svoju korist (19:16), ali nije to bilo dovoljno da se ugroze domaćini koju su već tada počeli proslavljati pobjedu. Konačnih 69:53 čini se još i povoljnim rezultatom za gostujuči ekupu, ako se uzme u obzir igra koju su prikazali.

Uz Taylora (20 poena), sjajnu partiju za domaće pružio je u prvom poluvremenu Vuksanović, dok je njegovu rolu u nastavku preuzeo Amal McCaskill, pa su “Igosi” tokom cijelog susreta imali prevagu i pod obručima.

Jedini koji zaslužuje prolaznu ocjenu u sarajevskoj ekipi, jeste Suad Šehović (15 poena), Ivanović se probudio tek u drugom poluvremenu i dodao 11, a Đorđević 12. Podbacili su centri Bosne Ovčina i Hajrić koji su ubacili samo 3 tj. 4 poena.

Ne ide bez Ikonića

Uz Vučurovića koji je igrao pod pritiskom sredine u kojoj je u proteklim godinama nastupao i neraspoloženu centarsku liniju bez Zimića, vidjelo se koliko je “studentima” nedostajao kapiten Goran Ikonić. Gosti jednostavno nisu imali rješenja u napadu i igrača koji bi probio stabilnu odbranu Igokee. Ikonić po svemu sudeći pauzira i u narednom meču kada “studenti” putuju u Trebinje.