Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  GalleryGallery  Portal**Portal**  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Tema OBAVJESTENJA,i putem maila ,obavijest o pre
Image Hosted by ImageShack.us

 

 KK Borac Nektar Banjaluka

Go down 
+4
Gospodin Čovjek
Admin
Racbo_Ktarne
Bosnaš
8 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
Racbo_Ktarne
Moderator podforuma
Moderator podforuma
Racbo_Ktarne


Broj komentara : 149
Age : 34
Location : Banjaluka
Registration date : 2008-12-07

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptyTue Apr 21, 2009 3:16 pm

Dobro je...Već sam se prepao za trijumf kad smo ušli u egal-završnicu koju sebi nismo smjeli da dozvolimo nakon +14 Rolling Eyes Žao mi je samo što nismo pobijedili sa razlikom većom od pet poena koliko su oni nas pobijedili u Mostaru,ali dobro je i ovako kako je moglo biti...
Nakon ovog kola mislim da Zrinjski ima samo teoretske šanse za plej-of pošto u naredna dva kola gostuje i to Slobodi i Igokei...Još samo da sutra Široki savlada Slobodu u Tuzli i Borac se izdvaja na četvrtom mjestu cheers

Evo i opširnije:

Košarkaši Borac Nektara ostvariili su večeras novu vrijednu pobjedu u borbi za plej-of pošto su u 8. kolu Lige 8 savladali direktnog rivala, Zrinjski HT Mostar rezultatom 65:61 (12:11, 23:16, 16:12, 14:22).

Na samom startu utakmice Banjalučani su krenuli agresivno i poveli sa +4 (4:0, 6:2). Mostarci uzvraćaju serijom 9:0 i dolaze do prednosti od pet poena (6:11), da bi izabranici trenera Borislava Džakovića do kraja prve četvrtine uspjeli da preokrenu rezultat u svoju korist. Nakon prvih 10 minuta na semaforu je pisalo 12:11.

U drugoj četvrtini Borac Nektar je, nastavivši sa agresivnom igrom, uspio da poveća svoju prednost i na 11 poena (35:24), da bi se na poluvrijeme otišlo sa pristojnim razlikom naših košarkaša od +8 (35:27).

U trećoj četvrtini Banjalučani su došli do svoje najveće prednosti na utakmici, +14 (47:33) i taj dio igre rutinski privode kraju.

A onda je uslijedila posljednja, najuzbudljivija četvrtina. Borac Nektar je držao prednost od 10-ak poena sve do polovine posljednje dionice, kada Zrinjski smanjuje prednost naših igrača na samo -5 (58:53). Trener Borca Borislav Džaković tada je zatražio tajm-aut u nadi da će "pivari" prekinuti seriju Mostaraca i rutinski privesti meč kraju, ali se, ipak, ušlo u naizvjesnu završnicu.

Dvije minute prije kraja susreta Borac Nektar je imao prednost od pet poena (62:57), a 30 sekundi prije kraja meča na semaforu je stajalo 62:58. Banjalučani su tada imali napad i sve je ličilo na to da će naš tim uspjeti da stigne do kapitalne prednosti pred sami kraj, ali je Borac tada brzo izgubio loptu, a košarkaš Zrinjskog, Ivan Čular, pogodio za 62:61. U sljedećem napadu fauliran je plejmejker Borca Filip Adamović koji koristi oba slobodna bacanja i donosi "pivarima" prednost od 3 poena (64:61). 5 sekundi prije kraja Čular je još jednom šutirao za tri poena, pokušavši da izbori produžetak, ali je bio neprecizan, a zatim je Adamović pogodio još jedno slobodno bacanje za konačnih 65:61 i slavlje naših košarkaša.

Ovim trijumfom Borac Nektar je došao na četvrtu poziciju koja ga vodi u samu završnicu prvenstva. Izabranici trenera Borislava Džakovića imaju skor od 4 pobjede i 4 poraza, dok nakon ovog kola Zrinjski HT Mostar ima skor 3-5 i može se reći da su mu ostale teoretske šanse za plasman među četiri najbolja tima. Još jedan direktni konkurent Borcu za plej-of, tuzlanska Sloboda Dita, svoj meč 8. kola igra sutra na domaćem parketu protiv Širokog Brijega.

U narednom kolu, koje se igra u subotu, Borac Nektar će u derbiju ugostiti aktuelnog vicešampiona Bosne i Hercegovine, ekipu Igokee Partizan. Prava je to prilika da svi ljubitelji košarke u Banjaluci ispune dvoranu "Borik" do posljednjeg mjesta i pomognu Borcu da dođe do pobjede nad velikim rivalom, nakon koje bi plej-of mogao biti na dohvat ruke.

BORAC NEKTAR - ZRINJSKI HT MOSTAR 65:61
(12:11, 23:16, 16:12, 14:22)

BORAC NEKTAR: Vučić, Adamović 12, Fekete 12, Peterkin 7, Palalić 12, Đurasović 2, Pavlović 7, Milinović 2, Đuranović, Josipović 11, Komljenović, Kostadinović.

ZRINjSKI HT MOSTAR: Vujčić 14, Čular 9, Šarenac, Tomović 11, Petrić, Oroz, Džidić 3, Simović 3, Brečić, Vučković 18, Češković 3.
Na vrh Go down
http://www.borac-sport.com
Racbo_Ktarne
Moderator podforuma
Moderator podforuma
Racbo_Ktarne


Broj komentara : 149
Age : 34
Location : Banjaluka
Registration date : 2008-12-07

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptyThu Apr 23, 2009 12:33 am

Košarkaši Borac Nektara pobijedili su Zrinjski na svom terenu u meču osmog kola Lige osam i tako zadržali realne šanse za plasman u plej-of.

Banjolučani su tokom većeg dijela utakmice bili bolji rival, ali su pred sam kraj dozvolili Mostarcima da zaprijete, kada su oni 18 sekundi prije kraja trojkom Čulara smanjili na minus jedan (62:61). Ipak, s linije za slobodna bacanja Adamović povećava vođstvo Borca, a Vujčić u posljednjem napadu za Zrinjski promašuje šut za tri poena.

Trener "pivara", Borislav Džaković, pohvalio je tim Zrinjskog, ali i svoju ekipu, koja na domaćem terenu ne zna za poraz.

- Bili smo bez Krispa, tu su još dva-tri povrijeđena igrača, nisam ni znao da li će biti na utakmici, Milinović je povrijeđen morao ući u igru, jer smo bili slabi na bekovskoj liniji. Bilo je i dobrih stvari, ali i konfuzija. Slijedi nam serija teških utakmica sa Igokeom, Leotarom, Širokim, tako da smo morali pobijediti, a najteže je kada nešto moraš. Sada ćemo i ove mečeve koji slijede odigrati lakše - kaže Džaković.

On se požalio na ritam igranja utakmica, odnosno sistem takmičenja.

- Ovaj ritam ubija. Osam sati putujemo do Bileće, odigramo utakmicu, pa ponovo nazad osam sati. Mi smo jedna od rijekih ekipa koja nijednom nije spavala negdje na gostovanju. Putujemo s kraja na kraj BiH, ali možda u svemu tome ima i nešto dobro - istakao je Džaković, koji naglašava da im plej-of nije prioritet.

- Nemamo apsolutno nikakve imperative. Ovo je novi tim koji se iz utakmice u utakmicu mijenja. Cilj je da stvorim od ovih igrača naviku da profesionalno ulaze u obaveze, da na utakmicama i treninzima daju maksimum. Ako to izguraju, imaće svijetlu budućnost. Ne razmišljam o polufinalu već o sljedećoj utakmici - rekao je Borislav Džaković.
Na vrh Go down
http://www.borac-sport.com
Racbo_Ktarne
Moderator podforuma
Moderator podforuma
Racbo_Ktarne


Broj komentara : 149
Age : 34
Location : Banjaluka
Registration date : 2008-12-07

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptyFri Apr 24, 2009 5:08 am

Završni turnir prvenstva BiH u košarci u konkurenciji juniora biće održan od 24. do 26. aprila u Banjaluci. Pred domaćina, ekipe Borac Nektara, na ovoj smotri učestvuju još i ekipe sarajevske Bosne, te Širokog Brijega.

Prvi će na teren izaći košarkaši Borac Nektara i Bosne, a meč između ove dvije ekipe igra se večeras od 20:30 časova u Sportskoj dvorani "Borik". Sutra, u Sportskoj dvorani "Obilićevo", sa početkom od 18:30 časova, igraju Bosna i Široki Brijeg, a turnir se završava u nedelju, kada se u posljednjem meču sastaju Borac Nektar i Široki Brijeg. Taj meč biće odigran u "Boriku" sa početkom od 12:30 časova.
Na vrh Go down
http://www.borac-sport.com
Bosnaš
administrator
administrator
Bosnaš


Broj komentara : 247
Registration date : 2008-12-03

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptyFri Apr 24, 2009 3:40 pm

Sta bi,jesmo vas dobili Laughing Basketball Wink
Na vrh Go down
Racbo_Ktarne
Moderator podforuma
Moderator podforuma
Racbo_Ktarne


Broj komentara : 149
Age : 34
Location : Banjaluka
Registration date : 2008-12-07

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptyFri Apr 24, 2009 4:21 pm

Bosnaš (citat):
Sta bi,jesmo vas dobili Laughing Basketball Wink

Ne znam,nisam bio na utakmici,a mislio sam da odem...Većinu momaka iz juniorskog tima znam,stoga ću u nedelju otići da ih podržim...
Inače,sutra se igra veliki derbi sa Igokeom:


Derbi devetog kola košarkaške Lige osam igraće se u subotu u "Boriku", gdje Borac Nektar od 20 časova dočekuje Igokeu Partizan.

Banjolučani su pobjedom nad Zrinjskim u prošlom kolu sačuvali realne šanse za plasman u plej-of, dok Aleksandrovčani i dalje dijele drugo mjesto s Bosnom.

Borac Nektar dokazao je da je neprikosnoven na svom terenu, bez obzira na to o kojem rivalu je riječ, a skalp u "Boriku" skinuli su i Bosni. Ipak, trener "pivara", Borislav Džaković, kaže da nije optimista pred ovaj susret, jer ih i dalje prate problemi s povredama.

- Imamo velikih problema, pa nisam optimista, jer trenutno nismo spremni za takav tim kakav je Igokea. I dalje je neizvjestan nastup Krispa, ali to smo znali odranije. Međutim, povredu je obnovio i Milinović, a razbolio se i Fekete, što znači da ćemo biti bez tri igrača na spoljnjim pozicijama, na kojoj gradimo svoju strategiju. Ne znam kako ćemo izaći na kraj s kompletnim timom Igokee, ali igramo na domaćem terenu i siguran sam da će igrači koji izađu na teren dati maksimum i učiniti sve da ne budemo topovska hrana rivalu - kaže Džaković.
Na vrh Go down
http://www.borac-sport.com
Racbo_Ktarne
Moderator podforuma
Moderator podforuma
Racbo_Ktarne


Broj komentara : 149
Age : 34
Location : Banjaluka
Registration date : 2008-12-07

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptySat Apr 25, 2009 5:03 pm

Ne želim da komentarišem namještenu utakmicu jer bi to jednostavno bilo gubljenje vremena.Nadam se da me razumijete...
Na vrh Go down
http://www.borac-sport.com
nerminh74
Forumas
Forumas
nerminh74


Broj komentara : 118
Registration date : 2008-12-07

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptySun Apr 26, 2009 1:06 pm

Racbo_Ktarne (citat):
Ne želim da komentarišem namještenu utakmicu jer bi to jednostavno bilo gubljenje vremena.Nadam se da me razumijete...
bas sam cuo da je bilo zestokog povlacenja startne petorke ako bi ovi zaprjetili
Na vrh Go down
Racbo_Ktarne
Moderator podforuma
Moderator podforuma
Racbo_Ktarne


Broj komentara : 149
Age : 34
Location : Banjaluka
Registration date : 2008-12-07

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptyMon Apr 27, 2009 4:27 pm

Košarkaše Borac Nektara, nakon poraza od Igokee Partizan, očekuje novi ispit u Ligi 8 Bosne i Hercegovine. U 10. kolu Banjalučani gostuju u Trebinju ekipi Leotara.

Trener "pivara" Borislav Džaković ovo gostovanje najavljuje kao vrlo teško, te kaže:

- Idemo u Trebinje Leotaru, a osim što nas očekuje dug put, čeka nas i vrlo nezgodan domaćin, koji dobro igra kod kuće. Još uvijek ne znam kakva je situacija sa igračima, koji su nedovoljno oporavljeni nastupili protiv Igokee, a to su prije svega Krisp i Fekete, kao i neutrenirani Đuranović. To ćemo znati tek pred put, ali mi idemo da pokušamo pobijediti jer svaka nova pobjeda nama znači stvaranje bodovne zalihe za što bolji plasman.
Na vrh Go down
http://www.borac-sport.com
Racbo_Ktarne
Moderator podforuma
Moderator podforuma
Racbo_Ktarne


Broj komentara : 149
Age : 34
Location : Banjaluka
Registration date : 2008-12-07

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptyTue Apr 28, 2009 2:46 pm

Katastrofa...Sjedio sam ispred teleteksta u nevjerici,mislio sam da je neka greška...Ne mogu da vjerujem da smo toliki baksuzi-stignemo njihovo vođstvo od 19 razlike,dođemo na -1 i izgubimo...Užasno...Jedva sam se suzdržao da ne zaplačem od muke kad sam vidio rezultat...
Na vrh Go down
http://www.borac-sport.com
Sanjo
Forumas
Forumas
Sanjo


Broj komentara : 96
Registration date : 2008-12-22

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptyTue Apr 28, 2009 3:01 pm

[quote="Racbo_Ktarne"]Katastrofa...Sjedio sam ispred teleteksta u nevjerici,mislio sam da je neka greška...Ne mogu da vjerujem da smo toliki baksuzi-stignemo njihovo vođstvo od 19 razlike,dođemo na -1 i izgubimo...Užasno...Jedva sam se suzdržao da ne zaplačem od muke kad sam vidio rezultat...[/quote]

Ima li ista tragicnije nego izgubiti 1 poen razlike,katastrofa povrac ruski rulet
Na vrh Go down
http://www.fuckju.com
Racbo_Ktarne
Moderator podforuma
Moderator podforuma
Racbo_Ktarne


Broj komentara : 149
Age : 34
Location : Banjaluka
Registration date : 2008-12-07

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptySun May 03, 2009 2:51 am

Košarkaši Borac Nektara večeras nastavljaju svoj nastup u Ligi 8 Bosne i Hercegovine. "Pivari" večeras, u okviru 11. kola, dočekuju Široki Eronet, jednog od favorita prvenstva.

Izabranici trenera Borislava Džakovića u večerašnjem meču moraju da pobijede ukoliko žele da sačuvaju šanse za plasman među četiri najbolje ekipe. Otežavajuća okolnost za naše košarkaše je ta što je direktni rival Borac Nektara u borbi za plej-of, tuzlanska Sloboda Dita, u svom meču 11. kola sinoć neočekivano savladala Igokeu Partizan i to u Aleksandrovcu rezultatom 74:76, te sada ima jednu pobjedu više od Banjalučana, tako da, uzevši u obzir tu činjenicu, Borac Nektar u večerašnjoj utakmici nema pravo na kiks.

Meč između Borac Nektara i Široki Eroneta igra se večeras u Sportskoj dvorani "Borik" sa početkom od 20 časova.
Na vrh Go down
http://www.borac-sport.com
Sanjo
Forumas
Forumas
Sanjo


Broj komentara : 96
Registration date : 2008-12-22

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptySun May 03, 2009 7:36 am

Zelim vam puno srece veceras i da pobjedite Siroki,sto zbog vas a puno vise zbog nas afro lol!
Na vrh Go down
http://www.fuckju.com
Admin
administrator
administrator
Admin


Broj komentara : 593
Location : Sarajevo
Registration date : 2008-12-03

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptySun May 03, 2009 3:40 pm

Sanjo (citat):
Zelim vam puno srece veceras i da pobjedite Siroki,sto zbog vas a puno vise zbog nas afro lol!

Izgleda da smo se uzalud svi nadali iznenadjenju Borca Basketball
Na vrh Go down
https://kkbosna.bosnianforum.com
Gospodin Čovjek
Forumas
Forumas
Gospodin Čovjek


Broj komentara : 119
Registration date : 2008-12-07

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptySun May 03, 2009 4:24 pm

Admin (citat):
Sanjo (citat):
Zelim vam puno srece veceras i da pobjedite Siroki,sto zbog vas a puno vise zbog nas afro lol!

Izgleda da smo se uzalud svi nadali iznenadjenju Borca Basketball

Basketball Basketball

ajde racbo daj svoj izvjestaj ako si bio na tekmi..
Na vrh Go down
Racbo_Ktarne
Moderator podforuma
Moderator podforuma
Racbo_Ktarne


Broj komentara : 149
Age : 34
Location : Banjaluka
Registration date : 2008-12-07

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptyMon May 04, 2009 2:33 am

Naravno da sam bio na utakmici...
Moram da kažem da sam očekivao veliku utakmicu i borbu do samog kraja,ali je sudijska trojka sve pokvarila i sjebala košarku totalno...
Poveli smo na startu i igrali solidno,a onda kreću sudijske odluke na našu štetu i do kraja meča je ostalo takvo suđenje,tako da mi nismo imali nikakve šanse za pobjedu.Možemo se boriti protiv vas,ali nemamo toliki kvalitet da se borimo i protiv sudija...
Kod nas Adamović najbolji sa 22 koša,nešto pokušavao sa 2-3 vezane trojke,a kod vas najefikasniji zagrebački govnar sa 17 poena.Vjeruj da imam razlog da ga tako nazivam,ali ne da mi se sada objašnjavati...
Na vrh Go down
http://www.borac-sport.com
Gospodin Čovjek
Forumas
Forumas
Gospodin Čovjek


Broj komentara : 119
Registration date : 2008-12-07

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptyMon May 04, 2009 2:55 am

Racbo_Ktarne (citat):
Naravno da sam bio na utakmici...
Moram da kažem da sam očekivao veliku utakmicu i borbu do samog kraja,ali je sudijska trojka sve pokvarila i sjebala košarku totalno...
Poveli smo na startu i igrali solidno,a onda kreću sudijske odluke na našu štetu i do kraja meča je ostalo takvo suđenje,tako da mi nismo imali nikakve šanse za pobjedu.Možemo se boriti protiv vas,ali nemamo toliki kvalitet da se borimo i protiv sudija...
Kod nas Adamović najbolji sa 22 koša,nešto pokušavao sa 2-3 vezane trojke,a kod vas najefikasniji zagrebački govnar sa 17 poena.Vjeruj da imam razlog da ga tako nazivam,ali ne da mi se sada objašnjavati...

hvala...je li Šime Špralja igrao imalo?
Na vrh Go down
Racbo_Ktarne
Moderator podforuma
Moderator podforuma
Racbo_Ktarne


Broj komentara : 149
Age : 34
Location : Banjaluka
Registration date : 2008-12-07

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptyMon May 04, 2009 3:39 am

Nije ulazio u igru,čitav susret je presjedio na klupi.
Na vrh Go down
http://www.borac-sport.com
Racbo_Ktarne
Moderator podforuma
Moderator podforuma
Racbo_Ktarne


Broj komentara : 149
Age : 34
Location : Banjaluka
Registration date : 2008-12-07

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptyWed May 06, 2009 5:14 am

Košarkaši Borac Nektara večeras će od 19 časova gostovati aktuelnom prvaku Bosne i Hercegovine, Bosni ASA BHT u meču 12. kola Lige osam. Banjalučani su u prvom dijelu Lige na svom terenu iznenadili favorita i nanijeli mu poraz, a pred večerašnji susret "pivari" kažu da ne nose bijelu zastavu.

Trener Borislav Džaković ističe da nema predaje sve dok se igra.

- Bosna je favorit, ali želimo da naučimo da u ovakve utakmice ne ulazimo s prevelikim respektom. Moramo da ih posmatramo kao ravnopravne rivale – kaže Džaković.

On dodaje da opet imaju problema sa povredama, pošto neće moći da računaju na Stefana Feketea i Nikolu Đurasovića.

- Svi pričaju i to da Borac dobro igra na gostovanju kod Bosne, tako da to možemo iskoristiti. U svakom slučaju, nema predaje, već želimo da pokušamo opet iznenaditi favorita – dodao je Borislav Džaković.

Kapiten Banjalučana Bojan Milinović ističe da još nisu izgubljene šanse za plej-of, pošto su već dokazali da mogu da iznenade favorite.

- Bosna juriša na najviši plasman, titulu i igranje u Jadranskoj ligi. Favoriti su i sigurno će do kraja Lige osam pružati maksimum, ali ne predajemo se. Poslije poraza od Širokog smanjene su nam šanse za plej-of, ali još ima nade. Daćemo sve od sebe da iznenadimo Bosnu i vratimo se u igru. Iako smo oslabljeni, pružićemo maksimum da to nadoknadimo – rekao je Bojan Milinović, kapiten Banjalučana.
Na vrh Go down
http://www.borac-sport.com
Racbo_Ktarne
Moderator podforuma
Moderator podforuma
Racbo_Ktarne


Broj komentara : 149
Age : 34
Location : Banjaluka
Registration date : 2008-12-07

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptyWed May 06, 2009 1:20 pm

Čestitke na zasluženoj pobjedi...
Pratio sam tekstualni prenos i sudeći po njemu,izgubili smo iz razloga što ste vi postigli mnogo lakih poena i potom pojačavali odbranu,prisiljavajući Borčeve igrače da prave greške,što je i normalno s obzirom da je naš tim izuzetno mlad i neiskusan.
Ne znam šta bih više rekao,sve bi bilo suvišno,rezultat govori za sebe...
Na vrh Go down
http://www.borac-sport.com
Bosnaš
administrator
administrator
Bosnaš


Broj komentara : 247
Registration date : 2008-12-03

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptyWed May 06, 2009 3:18 pm

Hvala na cestitci,i ja sam bio medju prvima kada se cestitalo vama za pobjedu u Banja Luci bravoooo

Jednostavno veceras su na parketu bile ekipe razlicitih kvaliteta,sa odlicnim pristupom nasih igraca samoj utakmici,kao da nas je opametio taj poraz u BL. naprijedddd
Na vrh Go down
Racbo_Ktarne
Moderator podforuma
Moderator podforuma
Racbo_Ktarne


Broj komentara : 149
Age : 34
Location : Banjaluka
Registration date : 2008-12-07

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptySat May 09, 2009 2:39 am

Košarkaši Borac Nektara u meču 13. kola Lige osam dočekuju bilećki Hercegovac. "Pivarima" u ovom susretu odgovara samo pobjeda, kako bi sačuvali šanse za plasman u plej-of, ali isto tako, moraju da očekuju i povoljne vijesti iz Trebinja, gdje Leotar dočekuje tuzlansku Slobodu.

- Očekujem pobjedu kojom bismo se koliko-toliko iskupili za poraz u Sarajevu, kao i za neuspjeh u Bileći, u prvom dijelu "Lige 8". Ponovo nećemo biti kompletni jer nam nedostaju Nikola Đurasović, Stefan Fekete kao i Stanislav Kostadinović, dok su ostali igrači uglavnom spremni - rekao je plejmejker "pivara" Filip Adamović.
Na vrh Go down
http://www.borac-sport.com
Bosnaš
administrator
administrator
Bosnaš


Broj komentara : 247
Registration date : 2008-12-03

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptySat May 09, 2009 4:32 pm

Cestitka na pobjedi,sto je i ocekivano bilo,ali ovo je ocigledno bila "pirova pobjeda",nista od evenutualne borbe za play off klackalica
Na vrh Go down
Racbo_Ktarne
Moderator podforuma
Moderator podforuma
Racbo_Ktarne


Broj komentara : 149
Age : 34
Location : Banjaluka
Registration date : 2008-12-07

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptySat May 09, 2009 4:52 pm

Jebiga...Realno nemamo mi tim za to,bolje da ovo odradimo do kraja još tu jednu utakmicu da polako zaboravljam ovu katastrofalnu sezonu.Više od pola sezone smo izgurali sa juniorima,a ukoliko želimo nešto više da napravimo dogodine,to nam se ne smije ponoviti.Ne može se igrati kad je čak pola igrača mlađe od 18 godina.Jednostavno ne ide...
Zato fino,dostojanstveno do kraja,još Sloboda u utorak,neka se igrači nakon toga odmore,pa onda već od juna polako krenuti sa planovima za sljedeću godinu.Očekujte da će biti obavješteni o svemu što se bude dešavalo u i oko kluba do početka naredne sezone...
Na vrh Go down
http://www.borac-sport.com
Racbo_Ktarne
Moderator podforuma
Moderator podforuma
Racbo_Ktarne


Broj komentara : 149
Age : 34
Location : Banjaluka
Registration date : 2008-12-07

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptyTue May 12, 2009 2:38 pm

Košarkaši banjalučkog Borac Nektara neuspjehom su zaključili ovu takmičarsku sezonu pošto su večeras, u okviru 14. kola Lige 8, u meču bez rezultatskog značaja, poraženi od ekipe tuzlanske Slobode rezultatom 92:78.

Tako su izabranici trenera Borislava Džakovića nastup u Ligi 8 završili na petom mjestu sa 5 pobjeda i 9 poraza, odnosno 19 osvojenih bodova, sa tri pobjede manje od Tuzlaka na četvrtoj poziciji, što se nikako ne može smatrati uspjehom jer, ako uzmemo u obzir najave sa početka sezone, vidjećemo da ambicije kluba ni izbliza nisu ispunjene.

Naime, ako se prisjetimo tvrdnji čelnika kluba, koji su najavljivali plasman među 4 najbolje ekipe, kako u prvenstvu, tako i u Kupu Bosne i Hercegovine, ovo je rezultat koji nikako ne može zadovoljiti ljubitelje košarke u Banjaluci.

Već u subotu kreće plej-of, koji će dati odgovor na pitanje koja dva kluba iz Bosne i Hercegovine će izboriti nastup u Jadranskoj ligi sljedeće sezone. Na upravi kluba je da tokom ljeta, do početka sljedeće sezone, proanalizira tek zaključenu sezonu, konačno odredi jasnu strategiju i dovede kvalitetne igrače koji su itekako potrebni jer se pokazalo da Borac sa juniorima ne može biti ozbiljniji rival ni tuzlanskoj Slobodi, a kamoli Bosni, Širokom Eronet ili Igokei Partizan. Ukoliko se ostvari sve navedeno, nema sumnje da bi Borac Nektar u narednoj sezoni mogao da se uključi u borbu za vrh i konačno krene putem napretka.
Na vrh Go down
http://www.borac-sport.com
Racbo_Ktarne
Moderator podforuma
Moderator podforuma
Racbo_Ktarne


Broj komentara : 149
Age : 34
Location : Banjaluka
Registration date : 2008-12-07

KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 EmptyWed May 13, 2009 3:18 pm

Košarkaški trener Davor Crnić tvrdi da uprava banjalučkog Borac Nektara svijesno gura u propast klub sa svijetlom tradicijom sa ciljem da se "pivari" "prizemlje" na duže vrijeme.

Stručnjak koji je u septembru prošle godine imenovan za koordinatora svih mlađih selekcija kluba ogorčen je na upravu, koja je, kako kaže, obećala, a ništa nije ispunila.

- Uvjeren sam, kao i mnogi drugi, da sve ovo što se dešava sa Borcem nikako nije slučajno. Dovedeni su ljudi koji će Borac srozati na najniže grane. Gledajući unazad dvije-tri sezone, očigledno je da u ovom klubu uopšte nije bilo namjere da se stvori rezultat, a "dugoročne strategije", prezentacije i govori bili su obična farsa, što se danas jasno vidi. Neko mnogo moćan rekao je jednom prilikom da "kad god Borac pomoli glavu iz vode, opet ćemo ga gurnuti dole". I to se danas uspješno sprovodi. Što je najgore, u tome učestvuju ljudi koji vode klub i koji snose najveću odgovornost za to što su Aleksandrovac i Mrkonjić Grad danas košarkaške metropole za Banjaluku.

Na osnovu čega tvrdite da uprava Borca namjerno uništava klub?

- Ako pogledate stanje od prije godinu dana i ovo danas vidjećete da je identično. Ova sezona se privodi kraju sa istim problemima koji su postojali i prošle sezone, a ništa nije promijenjeno. Klub duguje novac igračima, trenerima i mnogim drugima. To stvara veoma ružnu sliku o Banjaluci. Ja sam, inače, dijete Borca. Igrao sam kada se košarka igrala u samo tri grada u BiH. Nije mi nimalo svejedno kada jedan Hrvoje Puljko kaže da se preporodio poslije odlaska u Široki i da su Borcu lopovi, pogotovo zbog toga što znam da je u pravu, i on i mnogi drugi.

Zašto je vaš klub Radivoj Korać raskinuo je saradnju sa "pivarima"?

- Ideja je bila da od drugoligaša Borca 2 i Radivoja Koraća, koji se takmičio u prvoj ligi RS, stvorimo "dvije stepenice" do prvog tima Borca, a ja sam bio koordinator projekta. Inače, to nije nikakvo izmišljenje tople vode. Riječ je o strategiji koju godinama uspješno sprovode Partizan, Hemofarm, FMP… Ljetos nam je iz Borca stiglo pet igrača. Međutim, kada je trebalo da počnemo sa radom, javili su se problemi. Treneri Borca nisu primali platu, kao ni pomenuta igračka pojačanja, iako svi bili pod ugovorom. Uz to, direktor Simović je obećao da će nam obezbijediti 20 % sredstava za takmičenje, odnosno oko 20 00 KM, ali ih, naravno, nikada nismo dobili. Jednostavno, više nismo smjeli da se upuštamo u to, pa je propao jedan odličan projekat.

Na početku ste, ipak, povjerovali u uspjeh projekta. Zbog čega je on doživio fijasko?

- Ispostavilo se da sam pogriješio, kao i mnogi koji su povjerovali direktoru Borca Slobodanu Simoviću. A zbog svega toga upropaštena je čitava generacija igrača. U periodu u kojem sam pokušavao nešto da uradim, nisam mogao da dobijem ni termin za treninge. Ljudi nisu htjeli da čuju za to i tražili su pare koje im duguje Borac. Morali smo da lobiramo da bismo dobili termin u jednoj školi. Žalosno je što su svi polaznici plaćali članarinu, a opet nije bilo para za trenere.

Šta se desilo sa igračima Borca koji su došli u Radivoj Korać?

- Za njih petoricu morali smo da napravimo mjesto u klubu. Nikad nismo dobili ni dinara od Borca, bili su očajni, demoralisani i nezadovoljni. Niko iz Borca nikada nije došao na utakmicu ni da ih pogleda. Rekao sam im da nastave radi sebe jer je to jedino što sam mogao da im kažem.

Da li bi problem bio riješen smjenama u upravi Borca?

- Novi direktor bi trebalo da ostavi samo namještaj u klubu. Ceh sadašnje uprave platiće ljudi koji dođu poslije njih, kada na naplatu stignu sve sudske kazne. Ova priča važi i za sve ostale sportove, samo sa drugim imenima klubova, pogotovo onih koji stvaraju "evropske timove". Ne pravi se "evropski tim" dovođenjem dva Amerikanca, Druga je stvar ako imate ogromne pare. Ali, ako imate tzv. konzorcijum sponzora, koji je širok, a siromašan, kao što je ovaj Borčev, onda je posredi namjerno uništavanje kluba.


Mislim da nije teško pogoditi ko je ovo izjavio...
Na vrh Go down
http://www.borac-sport.com
Sponsored content





KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KK Borac Nektar Banjaluka   KK Borac Nektar Banjaluka - Page 5 Empty

Na vrh Go down
 
KK Borac Nektar Banjaluka
Na vrh 
Stranica 5/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» KK Borac Nektar - KK Bosna ASA BH Telecom / Subota 11.04.09. 20:00h
» KK Bosna ASA BH Telecom - KK Borac Nektar / Srijeda 06.05.09. 19:00h

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
 :: Kosarka mimo Bosne... :: BH Košarka-
Idi na: